Élőhelyfejlesztés a Mura mentén

Környezetvédelem és turizmus

Gazdaság
  • 2017.06.10. - 01:10

Az élőhelyek fejlesztését és rekonstruálását, az eltűnőben lévő külterjes legeltetés feltételeinek megteremtését és az ökoturizmust is szolgálja a Mura mentén a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósága által négyszázhetvenmillió forintos támogatásból indított program.

Rácz András, az agrártárca környezetügyért felelős helyettes államtitkára tegnap Letenyén elmondta: a folyópart közelében gazdálkodási központot alakítanak ki, ahová mintegy kétszázötven szürke marhát telepítenek. A külterjes állattartás révén kétszázötven hektáron tervezik az egykori legelők megtisztítását, újbóli használatba vételét. Hozzáfűzte: itthon összességében csaknem hatvanmilliárd forint fordítható természetvédelmi célokra 2020-ig. A 38 milliárdos Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program mintegy hatvan százalékát fordítják élőhely-rehabilitációra. Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára, a térség országgyűlési képviselője, egyben a Mura Nemzeti Program miniszteri biztosa azt mondta: a gazdaságfejlesztésre és turisztikai célok megvalósítására elfogadott projekt az itt élők megtartását, egzisztenciájuk megteremtését, megőrzését és erősítését célozza. Szeretnék elérni, hogy a térségben a növénytermesztés és az állattartás felfuttatásával magas feldolgozottsági szintű és nagy hozzáadott értékű termékeket gyártó élelmiszeripar alakuljon ki, valamint fejlődjön a turizmus.
Reklám