Gömöri kézművesekkel, élő népszokásokkal és tájjellegű ételekkel - mint a borsodnádasdi molnárkalács, a csernelyi krumplis derelye- ismerkedhettünk meg hétvégén Putnokon, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye napján. A III. Megyenapon a színes kulturális és gasztronómiai programok mellett stratégiai fontosságú döntések születtek a vendéglátó Borsod-Abaúj-Zemplén Megye, valamint Hargita-, Kassa Megye és a Sziléziai Vajdaság együttműködéséről.
A történelmi Gömör Kis-Hont vármegye egykori székhelyén, Putnokon rendezték meg hétvégén Borsod-Abaúj-Zemplén Megye napját. A Sajó völgyében elterülő alig több mint hétezer fős városka korábban meghatározó szerepet töltött be a térség életében, épített örökségei, - kastélya, végvára- is erről tesznek tanúbizonyságot. Miképp a régmúltban, ezúttal is történelmi jelentőségű tanácskozásnak adott helyet a putnoki Városháza épülete, ahol a III. Megyenap keretében stratégiai fontosságú, nemzetközi szintű együttműködések születtek a vendéglátó Borsod-Abaúj-Zemplén Megye, valamint Hargita-, Kassa Megye és a Sziléziai Vajdaság között.




