Felfüggesztette a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Budapesti Ingatlan- hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) részvényeinek tőzsdei kereskedését – közölte lapunkkal a jegybank.
A KEG-részvények tőzsdei kereskedése egyébként a 2015. pénzügyi évről készített éves jelentés hiánya miatt már 2016. május 4. napjától szünetel, és a cég a közzétételi kötelezettségének – a jegybanki felszólítás ellenére – azóta sem tett eleget.A jegybanki közlemény szerint az MNB több alkalommal kért tájékoztatást a KEG–től arról, hogy milyen konkrét intézkedéseket tett, illetve kíván tenni a 2015. pénzügyi évről készített éves jelentésének közzététele érdekében. Az MNB munkatársai a közgyűlésen is részt vettek, és – a tőzsdei kereskedésre elrendelt moratórium fenntartása mellett – célvizsgálat is folyik annak feltárására, hogy a KEG mulasztásáért a menedzsment valamely tagjának személyes felelőssége megállapítható-e.



