Ellenőrzést rendelt el a XV. kerület jegyzője a dohányboltok környékén, a mindennapos ellenőrzést a közterület-felügyelők a rendőrség segítségével végzik - közölte a XV. kerületi önkormányzat.
A közlemény szerint az ellenőrzést azért indították, mert a lakókat zavarják az üzleteknél kialakult kocsmai állapotok.
A jegyző nem gyakorolhatja szakhatósági jogkörét a nemzeti dohányboltok felett, ezért a közterület-felügyelet munkatársait bízta meg az ellenőrzéssel - írták.
A felügyelők az ellenőrzés első napján kétszer húszezer, egyszer tízezer forintos bírságot szabtak ki közterületi alkoholfogyasztás miatt, valamint hét szabálysértési feljelentést is tettek - tudatták.



