Nagyszabású járványvédelmi ellenőrzésekre számíthatnak a közeljövőben a baromfitartók. A hatósági vizsgálatok célja a madárinfluenza megelőzése, amelynek felbukkanásának az őszi–téli vadmadárvonulások idején ismét nagy a veszélye.
Az akciót a Baromfi Termék Tanács indította, lebonyolítását a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal és a területileg illetékes kormányhivatalok végzik. Az audit arra hívja fel az állattartók figyelmét, hogy a járványvédelmi előírások betartásával maguk is sokat tehetnek a betegség visszaszorításáért. A tavalyi madárinfluenza-járvány több mint tizenegymilliárd forint közvetlen kárt okozott a hazai baromfiágazatnak.



