Mind a két, a legutóbbi fordulóban még érdekelt magyar csapat kiesett az Európa-ligából, így egyedül a MOL Vidi maradt versenyben az NB I. szereplői közül a nemzetközi porondon.
Miután a Ferencváros az első, a Bp. Honvéd és az Újpest a második selejtezőkörben kiesett az Európa-ligából, már csak a bajnokok tornáján érdekelt MOL Vidi FC maradt versenyben. A székesfehérváriak kedden játsszák a harmadik selejtezőkör első mérkőzését a svéd Malmö FF ellen, erre való tekintettel és a Mezőkövesd beleegyezésével elhalasztották mára kiírt bajnoki mérkőzésüket. Az NB I. harmadik fordulójában így csak öt találkozót rendeznek a hétvégén, ma a Debrecen a Diósgyőrt fogadja, a Puskás Akadémiánál az MTK vendégeskedik, míg a (Honvédhoz hasonlóan) még százszázalékos Ferencváros a Groupama Arénában a Haladás ellen igyekszik folytatni sorozatát. Vasárnap az Újpest a Kisvárdával, a Bp. Honvéd a Pakssal játszik.



