Az Országgyűlés decemberi döntése értelmében 2016. január 1-jétől a polgári perekben és más, a törvény által meghatározott polgári eljárásokban, valamint a közigazgatási és munkaügyi perekben 2016. január 1-jétől június 30-ig választható, míg július 1-jétől kötelező a bírósággal való elektronikus kapcsolattartás a jogi képviselővel eljáró felek, a gazdálkodó szervezetek, valamint a közigazgatási szervek számára.
Az OBH az e-ügyintézés kapcsán kiemeli, hogy a bírósággal történő elektronikus kapcsolattartás jogszabályban meghatározott rend szerint működő, zárt adattovábbítási rendszeren alapul, ami egyrészt kizárja, hogy az adatokhoz jogosulatlan személyek hozzáférjenek, másrészt teljeskörűen biztosítja a küldő személyének azonosítását, és igazolja a bíróság által küldött iratok bíróságtól származását. A hivatal az erre szolgáló informatikai rendszer alkalmazásával biztosítja, hogy a kézbesítési rendszer útján a bíróságokkal folyamatosan lehessen kapcsolatot tartani.



