A Ferenciek terén található aluljáró éjszakai lezárásának tapasztalataiból kiindulva több fővárosi helyszínen hasonló intézkedést vezethetnek be az illetékesek – írta a Magyar Idők.
Lapunk információi szerint az illetékesek a következő hetekben a környék több olyan aluljáróját is lezárhatják, amelynél a gyalogosok biztonságosan közlekedhetnek a felszínen is. Az egyik ilyen, valószínűleg a sorban a második, az Astoria lesz. Úgy tudjuk, hogy a tervezett intézkedések nemcsak az aluljárók esztétikai értékét, tisztaságát akarják fenntartani, hanem az is szempont, hogy főképp a belvárosi, turizmus szempontjából kiemelt területeken a hajléktalanok ne használhassák azokat folyamatosan fenntartott táborokként.



