A szélsőséges fegyveresekkel szembeni egységre szólította fel a közel-keleti országokat vasárnap az iráni külügyminiszter Kuvaitban, az iráni atomprogramról szóló átfogó megállapodás megkötése utáni első térségbeli útjának első állomásán.
Az iráni külügyminiszter Kuvait-városban tárgyalt Szabáh el-Ahmad el-Dzsábir al-Szabáh sejkkel, uralkodó emírrel és kuvaiti kollégájával, Szabah al-Háled al-Szabáhhal. A kuvaiti külügyminiszter nem volt jelen a sajtótájékoztatón. Zarif Kuvaitvárosban kezdte meg egynapos térségbeli körútját, és még a nap folyamán felkereste Katart és Irakot is.
Az Öböl-menti országok többségét aggasztja az Iránnal július 12-én kötött atommegállapodás, tartanak attól, hogy az felgyorsítja az iráni-amerikai kapcsolatok rendezését, és bátorítani fogja Teheránt arra, hogy támogassa térségbeli szövetségeseit, amelyek ellenségesen viszonyulnak hozzájuk.



