Egymilliárd forintból valósít meg turisztikai fejlesztéseket a Győri Egyházmegye

"A kormány célja, hogy Magyarország minden szeglete bekapcsolódjon a turizmusba

Gazdaság
  • 2018.10.26. - 13:10

Négy településen öt turisztikai fejlesztést valósít meg a Győri Egyházmegye 1,1 milliárd forintból a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban, ezen belül az Egyházi, kulturális örökség turisztikai fejlesztése pályázat révén, amelynek 7,3 milliárd forintos a keretösszege - közölte a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára.

Rákossy Balázs a pénteken Sopronban tartott projektnyitón elmondta, a kormány erősíti a turizmust, a vallási turizmus pedig az idegenforgalom egyik legősibb formája.

Elmondta, a 2020. június 30-ig megvalósuló fejlesztések révén a keresztény és magyar értékek kerülnek bemutatásra, amelyekkel "hitünk megerősödik, tudásunk bővül és közösség épül".

Aláhúzta, a kormány szándéka az, hogy 2030-ig a magyar turizmus a mostani tíz százalék helyett tizenhat százalékkal járuljon hozzá a bruttó hazai termékhez (GDP), és 10-15 éven belül Magyarország minden szeglete bekapcsolódjon a turizmusba.

Reklám