Egy levél miatt nyomoznak a lúgos orvos ügyében

Hamis tanúzás

Krónika
  • 2018.09.04. - 00:18

Idén júliusban jogerősen tizenegy év börtönre ítélték B. Krisztiánt, a Budai Irgasmasrendi Kórház egykori főigazgatóját, aki még 2013-ban lúggal öntötte volt barátnője, R. Erika nemi szervét.

Az ügy évek óta húzódott, végül többszöri nekifutásra a Kúrián hozták meg a jogerős ítéletelet. Ám most újabb nyomozás indult, ezúttal azzal a levéllel kapcsolatban, amellyel a nő élettársát akarták besározni – tudta meg a Blikk. Miután az alapügy jogerősen lezárult, az ügyben csatolt levél kapcsán a Fővárosi Főügyészség büntetőügyben elkövetett hamis tanúzás bűntettének gyanúja miatt nyomozást rendelt el – mondta a lapnak Bagoly Bettina, a főügyészség szóvivője, majd hozzátette a gyanúsított kihallgatására ez idáig nem került sor. A levelet – amelyben azt állították, nem B. Krisztián az elkövető – még tavaly adták fel egy börtönben. A névtelenül küldött írást Szekér Gyula, a vádlott ügyvédje akarta felhasználni, de az ügyészség azonosította az írót, majd megállapította, hogy a sorok nem fedik a valóságot. A lapnak az ügyvéd egyébként azt nyilatkozta, nem tud róla, hogy a levél miatt eljárás indult volna.
Reklám