A Real Madrid olyan eredményt ért el kedd este, amilyet még sohasem: idegenben legyőzte a Borussia Dortmundot. Mintha kicsit visszatértek volna a nem is olyan nagyon régi idők: a királyi klub góljait a BBC trió tagjai közül ketten, Ronaldo és Bale szerezték.

Zinedine Zidane, akit ért néhány igazságtalan kritika az elmúlt napokban, nagyon elégedetten nyilatkozott csapata teljesítményéről. Volt oka rá, hiszen az erős csoportban talán a legnagyobb rangadóját nyerte meg a címvédő, amely lezárva rossz sorozatát története során először nyert Dortmundban. „Remekül játszottunk az elejétől a végéig. Akár több gólt is szerezhettünk volna. Kiválóan kezdtünk, az első félidő briliáns volt, meg tudtuk mutatni az erőnket. A második játékrész elején voltak nehézségeink, de ezeken átlendültünk. Összességében tökéletes meccs volt” – lelkendezett, miközben külön is kiemelte a látványos gólt szerző Gareth Bale, valamint a 150. európai kupamérkőzésén duplázó Cristiano Ronaldo teljesítményét. (Talán érthető, hogy azt nem emlegette, hogy a harmadik gól előtt alighanem lesről indult a portugál, illetve hogy még 0-0-nál Sergio Ramos egyszerre két kézzel ütött a labdába.)
Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló. Keddi eredmények
E csoport: Szpartak Moszkva–Liverpool 1–1, Sevilla–Maribor 3–0.
Az állás: 1. Sevilla 4 pont, 2. Liverpool 2 (3–3), 3. Szpartak Moszkva 2 (2–2), 4. Maribor 0.
F csoport: Manchester City–Sahtar 2–0, Napoli–Feyenoord 3–1.
Az állás: 1. Manchester City 6 pont, 2. SSC Napoli 3 (4–3), 3. Sahtar Donyeck 3 (2–3), 4. Feyenoord 0.
G csoport: Monaco–Porto 0–3, Besiktas–RB Leipzig 2–0.
Az állás: 1. Besiktas 6 pont, 2. FC Porto 3, 3. RB Leipzig 1 (1–3), 4. AS Monaco 1 (1–4).
H csoport: Borussia Dortmund–Real Madrid 1–3, APOEL–Tottenham Hotspur 0–3.
Az állás: 1. Tottenham Hotspur és Real Madrid 6 pont (6–1), 3. Borussia Dormund 0 (2–6), 4. APOEL 0 (0–6).
Hét szerdai mérkőzés lapzárta után ért véget.



