A szakember szerint „teljes az egyetértés a szakmán belül” abban, hogy észak-koreai hackerek állnak az egész világot érintő májusi vírustámadás mögött. A több százezer gépet megfertőző WannaCry vírus egy biztonsági rés kihasználásával zárolta a felhasználó számítógépén található anyagokat.
Smith szerint az elmúlt fél évben egyre több állami hátterű hackertámadásnak lehettünk tanúi, és – ahogy a WannaCry esetében is – ennek a kiberháborúnak civil áldozatai is vannak. A probléma olyan jelentőssé vált, hogy a szakember szerint egy, a Genfi egyezményekhez hasonló nemzetközi megállapodást kell kötni a digitális hadviselés szabályozására, ugyanis a civilek ellen irányuló támadások kezdenek tűrhetetlen mértéket ölteni. Smith arra is felhívta a figyelmet, hogy különösen fontos, hogy a felhasználók naprakész szoftverekkel rendelkezzenek, a biztonsági frissítések ugyanis sok esetben megóvhatják a számítógépet a fertőzéstől.



