Nem a két csapat teljesítménye, hanem Kassai Viktor játékvezető szereplése tette „emlékezetessé” a Vasas–Ferencváros bajnoki rangadót, amelyen a bíró négy büntetőt ítélt meg, s két játékost kiállított. Varga László volt FIFA bíró a Nemzeti Sportnak azt mondta, szerinte a négyből két büntető megítélése jogtalan volt.
A Ferencváros kérésére az MLSZ közleményben reagált: „A nemzetközi előírásoknak megfelelően a kluboknak semmilyen szerepük nem lehet a játékvezetők kiválasztásában. Az egyenlő versenyfeltételek biztosításának egyik fontos garanciája éppen az, hogy a játékvezetők küldéséről nem az érintett csapatok döntenek” – olvasható az MLSZ kommünikéjében.



