Csúcsot döntött a hazai áramfogyasztás az elmúlt évben

Csökkent az import aránya

Gazdaság
  • 2018.01.23. - 02:42

Több mint 2,5 százalékkal nőtt 2016-hoz képest és ezzel csúcsot döntött tavaly a felhasznált villamos energia mennyisége, miközben valamelyest csökkent az import aránya – közölte tegnap a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. előzetes adatai alapján.

Az ország tavaly 45057,4 gigawattóra villamos energiát használt fel, a valós növekedés az egy évvel korábbi adatokhoz viszonyítva azonban még magasabb, 2,73 százalék lehet az egyre növekvő számú, háztartási méretű kiserőművek (HMKE) termelését is figyelembe véve – írt a távirati iroda. A beépített napelemes háztartási termelőegységek teljesítőképessége Magyarországon az elmúlt év végére elérte a 201,26 megawattot, de ez közvetlenül nem jelenik meg a rendszeradatok között. Összehasonlításképpen a közleményben szerepel, hogy a Paksi Atomerőmű egy blokkja 500 megawatt kapacitással rendelkezik.

Reklám