Csodálatos aranyérem

Rövid pályás gyorskorcsolya. Bátor, okos versenyzéssel olimpiai bajnok a férfiváltó – Harmincnyolc év elteltével újra érem, kilencvennégy év után az első magyar aranyérem a téli játékokon

Sport
  • 2018.02.23. - 04:46

Megszületett! Izgalmas, nagy csatában a Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba összeállítású magyar staféta megszerezte Magyarország történetének első téli olimpiai aranyérmét a rövid pályás gyorskorcsolyázók 5000 méteres férfiváltó-versenyében.

csapat
A világverő váltó: Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor és Burján Csaba (Fotó: Reuters/Lucy Nicholson)

„El sem akarom hinni, hogy sikerült, hogy mától olimpiai bajnokok vagyunk – nyilatkozta az MTI-nek a 23 éves pécsi Burján Csaba. – Nem kapkodtunk, nyugodtan versenyeztünk, ezért győztünk.” A negyedik olimpiáján szereplő Knoch Viktor szerint: „Amikor Sanyi úgy ment el a kanadai mellett, mintha ő szembejött volna vele, biztos volt az arany, ha nem esik el. Ebben a csarnokban csak mi nyerhettünk, mert az előző idényben a csarnokavató világkupán is mi győztünk!” A váltót győzelemre vivő Liu Shaolin Sándor elmondta, hogy nem egyenes út vezetett az olimpiai dobogóig, de megcsinálták, mert fejben nagyon erősek voltak. „Amikor az utolsó váltásnál másodikként indultam, láttam, hogy a kanadaiak befejező embere nem a legerősebb. Úgy gondoltam, akármi lesz, elmegyek mellette. Sikerült! Egy álmunk valóra vált, de megyünk tovább” – közölte Liu Shaolin, aki 22 évesen már feljutott a csúcsra.

Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-oldalán köszönte meg a történelmi aranyérmet: „Köszönjük, hogy ezt is megélhettük. Hajrá, magyarok!”

Reklám