Több mint 19 milliárd forintos fejlesztés lendítheti fel Veszprém megye vendégforgalmát a következő években. Egyebek mellett a balatoni közlekedés összehangolása, kerékpáros turisztikai-, város- és kikötőfejlesztések szerepelnek a megvalósítandó tervek között – jelentette ki Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója Veszprémben.
Jelezte, tavaly 46 ezer vendég 91 ezer vendégéjszakát töltött el a megyében, a vendégek száma 45,3 százalékkal, a vendégéjszakák száma 49,8 százalékkal nőtt 2010 óta. Vendégforgalma alapján Veszprém, az ötvenedik helyen van a magyar települések között, a szállásdíj-bevétel a városban megközelítette az egymilliárd forintot és csaknem 120 százalékkal bővült 2010-hez képest – közölte. Emlékeztetett, hogy Veszprém megyében majdnem 31,1 milliárd forint értékben támogatta a kormány a turizmus fejlesztését 2010 óta.



