Csaknem húszmilliárd Veszprém megyének

Növekvő szállásdíj-bevételek

Gazdaság
  • 2018.02.28. - 00:48

Több mint 19 milliárd forintos fejlesztés lendítheti fel Veszprém megye vendégforgalmát a következő években. Egyebek mellett a balatoni közlekedés összehangolása, kerékpáros turisztikai-, város- és kikötőfejlesztések szerepelnek a megvalósítandó tervek között – jelentette ki Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója Veszprémben.

Jelezte, tavaly 46 ezer vendég 91 ezer vendégéjszakát töltött el a megyében, a vendégek száma 45,3 százalékkal, a vendégéjszakák száma 49,8 százalékkal nőtt 2010 óta. Vendégforgalma alapján Veszprém, az ötvenedik helyen van a magyar települések között, a szállásdíj-bevétel a városban megközelítette az egymilliárd forintot és csaknem 120 százalékkal bővült 2010-hez képest – közölte. Emlékeztetett, hogy Veszprém megyében majdnem 31,1 milliárd forint értékben támogatta a kormány a turizmus fejlesztését 2010 óta.

Reklám