Cél a közfoglalkoztatottak munkaerőpiacra léptetése

Munkaügy

Gazdaság
  • 2017.12.15. - 03:54

Határozatban rögzítette a kormány a közfoglalkoztatás jövő évi céljait – áll a legfrissebb Magyar Közlönyben. Eszerint az elsődleges cél, az álláskeresők ösztönzése arra, hogy kilépjenek a közfoglalkoztatásból.

Ezt követi a mezőgazdasági idénymunka szezonális munkaerő-szükségletének kiszolgálása, illetve az alacsony iskolai végzettségű és a nyílt munkaerőpiacon elhelyezkedni nem tudó álláskeresők hosszabb foglalkoztatása. A közfoglalkoztatás célja a természeti és épített környezet védelme, a kulturális örökség elemeinek megóvása, a gondozatlan sírkertek rekonstrukciója, a vasúti pályahálózat és az országos közúthálózat környezetének karbantartása, az önellátó, önfenntartó települések kialakítása, a roma lakosság lakhatásának, társadalmi integrációjának elősegítése is – írta az MTI. A kormány terve, hogy a jövő évi járási startmunka-mintaprogramokat a mezőgazdasági munkákhoz, a vegetációs időszakhoz igazítva márciusban elindítsa, és a folyamatos működtetést legfeljebb tizenkét hónapon keresztül biztosítsák.

Reklám