A magyar civil társadalom nagy többsége mély aggodalommal figyeli a magyar kormány és így a Magyarország elleni, eltúlzott aktivitással folytatott aknamunkáját – fogalmazott a Civil Összefogás Fórum–Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF–CÖKA) az Európai Unió parlamenti képviselőjének, Judith Sargentininek írt nyílt levelében.
A civil szervezet úgy fogalmazott: levelük a magyar emberek általános véleményét tükrözi, amelyet azért küldtek a képviselőnek, hogy gondolja át az Európai Unió egységét is romboló magatartását, mert tevékenységével a szövetséges államok egymásra haragításában jár élen. A Csizmadia László elnök által közzétett nyílt levélben a szervezet reményét fejezte ki aziránt, hogy írásuk a magyar emberek ellen irányuló ténykedésének átgondolására készteti Sargentinit. Kezdeményezésükhöz pár nap alatt 7100 magyar polgár és hatvan egyesület, alapítvány csatlakozott aláírásával, egyetértését kifejzve. A CÖF–CÖKA az Európai Parlament összes képviselőjének elküldte a levelét.