Buszbaleset érte a Dillinger Escape Plant

A búcsúturnén járó zenekar buszába egy lengyel kamion rohant bele

Kultúra
  • 2017.02.12. - 19:52

A balesetben összesen tizenhárman sérültek meg, amikor az út szélén álló turnébuszba belerohant egy kamion. A legkomolyabban a kamion vezetője sérült meg, a többiek állapotáról egyelőre nem sokat tudni, de a zenekar gitárosa, Ben Weinman telefonon azt nyilatkozta, hogy a banda tagjai apróbb sérüléseket szenvedtek. A Dillinger Escape Plan február tizenhetedikén érkezett volna Magyarországra, a turné folytatása bizonytalan.

A zenekar vasárnap esti krakkói fellépése biztosan elmarad, a zenészeket és a stábot kórházba szállították megfigyelésre. Aneta Wlazlowska, a radomskói rendőrség szóvivője elmondta, hogy a zenészek és az őket kísérő stáb sérülései könnyebbek. A turnébusz az út szélén állt, amikor belerohant a kamion, a fényképek tanúsága szerint a banda felszerelése és hangszerei valószínűleg megsemmisültek a balesetben. Ben Weinman telefonon azt nyilatkozta, hogy az ütközés teljesen szétnyomta a jármű hátsó részét, ahogy fogalmazott, „mindnyájan életben maradtunk, megúsztuk kisebb sebekkel, de ez a baleset sokkal komolyabb követkeményekkel is járhatott volna”. A Dillinger Escape Plan csaknem húsz európai országot érintett volna még a búcsúturné keretein belül, köztük február tizenhetedikén az A38 hajón is felléptek volna, a turné folytatása így bizonytalanná vált.

(Metalsucks, Metal Injection)

Reklám