Hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt vádat emelt a napokban a Budapesti Nyomozó Ügyészség öt volt budapesti hivatásos rendőr, ügyvédek és utóbbiak ügyfeleivel szemben – tájékoztatta lapunkat Ibolya Tibor fővárosi főügyész.
Beszámolója szerint az ügy elsőrendű terheltje, egy fővárosi kerületi kapitányságon egykor szolgálatot teljesítő rendőr alezredes anyagi ellenszolgáltatásért – alkalmanként néhány százezer forintért – budapesti ügyvéd ismerőseinek és azok ügyfeleinek rendőrségi és más hatósági nyilvántartásokból szolgáltatott ki adatokat. A nyomozás adatai szerint az említett vádlott – ugyancsak vesztegetés fejében – magáncélú felderítő tevékenységet is végzett megbízóinak. Ekkor a teljes körű adatellenőrzésen túl a célszemélyeket lakcímükön megfigyelte, róluk környezettanulmányt is végzett, tapasztalatait pedig dokumentálta.
Egy másik esetben a volt tiszt a bűnüldöző hatóságok látókörébe került ismerőseinek pénzért tanácsokat adott, segédkezett nekik egy hamis tartalmú feljelentés megszövegezésében, ezért három ember alaptalanul előzetes letartóztatásba is került.



