Brazília gálázva jutott ki a világbajnokságra

Az argentinok botlottak Bolíviában +VIDEÓ

Sport
  • 2017.03.29. - 09:28

Brazília magyar idő szerint szerda éjjel hazai pályán 3-0-ra legyőzte Paraguayt a 2018-as labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének 14. fordulójában, ezzel - a rendezőként automatikusan kijutó Oroszországot leszámítva - elsőként kvalifikálta magát a tornára. A kontinens másik sztárcsapata, a Messit nélkülöző Argentína viszont némi meglepetésre kikapott Bolíviától, így jelenleg csak pótselejtezős helyen áll.

neymar
A kihagyott büntető dacára is érthető Neymar öröme: Brazíila kijutott a világbajnokságra. Fotó: Reuters
Brazília esélyt sem adott a vendég paraguayiaknak Sao Paulóban. Tite tanítványai Coutinho révén szereztek vezetést a 34. percben - Paulinho gyönyörű sarkazással készítette le a labdát a Liverpool csatárának, aki 19 méterről, kapásból lőtte ki a hosszú alsó sarkot. A második játékrészben még az is belefért, hogy Neymar büntetőt hibázott, hiszen a Barca klasszisa nem sokkal később a saját térfele közepéről indulva ért el látványos szólógólt, majd négy perccel a lefújás előtt - ismét Paulinho sarkazós gólpasszából - Marcelo állította be a 3-0-s végeredményt. A magabiztos siker azt jelenti, hogy a brazilok a következő világbajnokságon is ott lesznek, ezzel egyedüli országként elmondhatják, hogy a torna összes kiírásán részt vettek.

Messi nélkül nem megy az argentinoknak

Maradona állhat Messi eltiltása mögött
Gonza Stupenengo argentin újságíró szerint Diego Maradona befolyását latba vetve kifejezetten kérte a FIFA-t, hogy a maximális, négymeccses eltiltást róják ki Lionel Messire. A Napoli legendája állítólag féltékeny honfitársa sikereire, attól tart, hogy idővel nem őt, hanem a Barcelona zsenijét emlegetik majd minden idők legjobb, legsikeresebb argentin futballistájaként - írja a Nemzeti Sport Online.

A kanárisárgák ősi riválisa, Argentína viszont továbbra is szenved Messi nélkül. A FIFA kedden jelentette be, hogy négy meccsre eltiltja az ötszörös aranylabdás klasszist, aki az aznap esti, Bolívia elleni találkozón meg is kezdte büntetése letöltését. A támadó hiányában ismét képtelenek voltak pontot szerezni, Bolívia 2-0-ra győzte le őket. Messivel eddig 6 összecsapás van mögöttük a kvalifikációs sorozatban, ebből ötöt sikerrel vívtak meg, nélküle viszont nyolc meccsen mindössze egy győzelmet könyvelhettek el.

Ráadásul, ha a vereség önmagában nem adott volna elég okot a gauchók drukkereinek a szomorkodásra, az eddig mögöttük lévő Kolumbia James és Cuadrado találataival 2-0-ra diadalmaskodott Ecuadorban, ezzel megelőzte Di Mariáékat, akik visszacsúsztak a pótselejtezőt érő 5. helyre.

Világbajnoki selejtező, Dél-Amerika, 14. forduló

Bolívia–Argentína 2–0 (Arce 31., M. Moreno 52.)
Ecuador–Kolumbia 0–2 (James Rodríguez 20., Cuadrado 34.)
Chile–Venezuela 3–1 (A. Sánchez 5., Paredes 7., 22., ill. Rondón 63.)
Brazília–Paraguay 3–0 (Coutinho 34., Neymar 64., Marcelo 86.)
Peru–Uruguay 2–1 (Guerrero 34., Flores 62., ill. C. Sánchez 30.) 

Reklám