Már zajlanak a munkálatok az M70-es autóút több mint tíz kilométeres, jelenleg kétszer egysávos szakaszának teljes autópályává fejlesztése érdekében.
Ma Ausztria, Szlovákia, Románia, Szerbia, Horvátország és Szlovénia érhető el a határátlépési pontig gyorsforgalmi úton, de az elmúlt húsz évben kiépült kapcsolatok a következő öt évben csaknem megduplázódnak. Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és fejlesztésért felelős államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője a távirati iroda beszámolója szerint elmondta: a 10,1 kilométernyi útszakasz bővítése – ennyi jelenleg a 2x1 sávos szakasz a 21. kilométerből – 16,7 milliárd forintba kerül. A beruházás tartalmazza a magyar–szlovén határon, Tornyiszentmiklósnál tervezett pihenőhely megnyitásához szükséges közművek, illetve létesítmények megépítését, továbbá a bal pályán meglévő kilenc híd összekötését a jobb oldali hídszerkezetekkel. A jobb pálya kialakításával együtt a Mura folyó árvízvédelmi töltésszakaszának átépítését is elvégzik a kivitelezők. Az utat 2005-ben naponta 1600, 2011-ben már tízezer jármű vette igénybe.



