Fellebbezett a Fővárosi Főügyészség annak a férfinak az ügyében, aki egy erőszakos bűncselekmény miatt indított büntetőperének szerdai ítélethirdetése közben törni-zúzni kezdett a tárgyalóteremben, bútorokat tört össze, és támadólag lépett fel az eljáró ügyésznővel szemben.
Hivatalos személy elleni erőszak miatt a vádhatóság a garázda előzetes letartóztatására tett indítványt, de a kényszerintézkedésről döntő bíróság elegendőnek találta a lakhelyelhagyási tilalom elrendelését. Ez ellen nyújtott be fellebbezést az ügyészség, mert álláspontja szerint az erőszak miatt más ügyben korábban már elmarasztalt férfi esetében fennáll a bűnismétlés veszélye – tájékoztatta lapunkat Ibolya Tibor fővárosi főügyész.