Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) az első fél évben dönt a paksi atomerőmű új blokkjainak telephelyengedélyéről. A meglévő négy közül pedig a negyedikre is megadhatja az üzemidő-hosszabbítási engedélyt.
Hullán Szabolcs főigazgató-helyettes közölte: az OAH várhatóan az idén, az első fél évben dönt a paksi atomerőmű új blokkjainak telephelyengedélyéről. A működő négy paksi blokk közül kettőnél már korábban engedélyezték az üzemidő hosszabbítását, tavaly a hivatal kiadta a harmadik blokk további húszéves üzemeltetését lehetővé tevő engedélyt, a negyedik blokk üzemidő-hosszabbítására vonatkozó tavaly decemberben beadott kérelemről pedig az idei év végéig dönt a hivatal. Vincze Árpád főosztályvezető jelezte: folyamatosan értékelik a hazai nukleáris létesítmények terrorfenyegetettségét.



