Folyamatosan javulnak 2011 óta a foglalkoztatási mutatók a kormány intézkedéseinek köszönhetően: a jelenlegi 72,4 százalékos foglalkoztatási ráta 2,6 százalékkal magasabb a korábbi évek átlagánál – közölte tegnap Rétvári Bence az Emberi Erőforrások Minisztériumának szakmai konferenciáján.
Beszélt továbbá arról is, hogy a legfrissebb adatsorok szerint az emberek jó részének már van pénze arra, hogy ne csak az alapszükségleteit elégítse ki. Ezek között említette az étterem-látogatási mutatókat vagy a háztartások internet-előfizetési arányának növekedését. Míg 2012-ben az állampolgárok jövedelmük hatvan százalékát a megélhetéssel összefüggő alapvető kiadásokra fordították, addig 2015-ben ugyanez a szám ötvenhét százalékra csökkent. Kiemelte, a munkahelyteremtéssel, a családtámogatási rendszerrel és az adópolitikával sikerült olyan alapot teremteni, amely lehetőséget nyújt kikerülni a szegénységből.



