Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleménye szerint lezárult az idei nyári országos szúnyoggyérítési program. Összesen kilencszáznyolc településen zajlottak munkálatok, négyszázharmincezer hektáron légi kémiai, háromszázhúszezer hektáron pedig földi kémiai módszerrel.
A nagyobb, összefüggő lárvatenyészőhelyeket több mint tizenötezer hektáron kezelték biológiai módszerrel, ezzel is csökkentve a szúnyogok utánpótlását. A program tizedik, utolsó hetében a Szigetközben, a Tisza-tónál, a Dráva mentén, Baranya, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok és Komárom-Esztergom megye térségében, valamint Budapesten voltak jelentős kiterjedésű légi, illetve földi kémiai kezelések. A legtöbb beavatkozásra a tíz hét alatt Győr-Moson-Sopron megyében, a Szigetköz térségében volt szükség az extrém szúnyoginvázió miatt. A legfrekventáltabb helyeken négy bevetés is történt az idén. A csapadékos tavaszi és nyári időjárás miatt az elmúlt két hónapban jóval több szúnyog kelt ki, mint tavaly. A katasztrófavédelem folyamatosan fogadta az állampolgároktól és a települési önkormányzatoktól érkező gyérítési kérelmeket, amelyeknek nyolcvan százaléka megalapozott volt.