A feledésbe merült, majd újrafelfedezett fotográfus, Bäck Manci érzékeny szépségű portréiból, művészi aktjaiból és városi fotóiból látható kiállítás január végéig a szegedi Reök-palotában.
A tárlat kurátora Nátyi Róbert művészettörténész. A 20. század első felének krónikása fontos szerepet játszott a két világháború közötti Szeged kulturális életében – olvasható az intézmény közleményében. Bäck Manci a fotográfiával feltehetően 1910 és 1913 között Bécsben ismerkedett meg, táncosokról, avantgárd előadásokról készített képeinek stílusa jelentősen eltért a korszak beállított fotóitól. Szegedre visszatérve megélhetését a portrézás biztosította, de ezekben is érvényesítette magas művészi nívóját, emellett Moholy-Nagy László korai szénrajzainak reprodukcióit is ő készítette. Még a visszahúzódó Juhász Gyulát is sikerült rávennie portréfotózásra. A tárlaton több mint száz fotográfiáját mutatják be, emellett egy több mint tizenkét négyzetméteres LED-falon a képeiből készített kisfilmet is vetítenek.



