A külhoni magyarság iránt viselt közös felelősséget hangsúlyozta az emberi erőforrások minisztere éves meghallgatásán kedden az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságának ülésén.
Balog Zoltán kiemelte: az egyes szakmai területeken egységes Kárpát-medencei stratégiában igyekeznek gondolkodni, és azt szeretnék, ha a szakpolitikai döntéseknél a nemzetpolitikai szempontok is megjelennének.
A miniszter beszámolt a kárpátaljai magyarság megsegítését célzó intézkedésekről, szólt a Kárpát-medencei ösztöndíjprogram januári elindításáról is. Kérdésre jelezte: a tárcájánál lévő, a terület támogatását célzó források csaknem 5 milliárd forintot tesznek ki.
"Eljött a tartalmi kérdések ideje az oktatásban"
Az elmúlt évek strukturális átalakításai a felsőoktatásban és a köznevelésben lehetővé teszik, hogy a jövőben a tartalmi kérdésekkel lehessen foglalkozni - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az Országgyűlés kulturális bizottsága előtt kedden, Budapesten.
A miniszter éves kötelező meghallgatása a kulturális bizottságban tavasszal kezdődött, ám akkor nem volt elég idő az összes kérdés megválaszolására, így a meghallgatást - Balog Zoltán felajánlására - most folytatták.
A miniszter elmondta: a jövőben az egyetemekkel szeretnének párbeszédet folytatni a képzési formák megújításáról, hogy a hallgatók olyan képzést kapjanak, amely leginkább megfelel a szakmapolitikai igényeknek, és így versenyképes diplomát nyújt. Balog Zoltán úgy látja, hogy sikerült közelebb hozni egymáshoz a gazdaságot és a felsőoktatást.



