Bagdadba érkezett Theresa May

A brit miniszterelnök leszögezte, hogy támogatja Irak egységét

Külföld
  • 2017.11.29. - 16:29

Váratlanul Bagdadba érkezett szerdán Theresa May brit miniszterelnök, ahol találkozott Haider al-Abádi iraki kormányfővel - jelentette az AFP francia hírügynökség egy iraki illetékesre hivatkozva.

Abádi hivatalának a sajtófőnöke közölte: a miniszterelnök fogadta Mayt és az őt kísérő delegációt, a kormányfők Irak stabilitásának, illetve a két ország gazdasági együttműködésének visszaállításáról folytatott megbeszélést.
A brit miniszterelnök hangsúlyozta, hogy támogatja Irak egységét - mondta a sajtófőnök. Az AFP szerint ezzel May az észak-iraki Kurdisztán függetlenségi referendumára és az azt követő eseményekre utalt.
A kormányfő sajtósa hozzátette:  a találkozó remek hangulatban zajlott, London méltatta Iraknak az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet felett aratott győzelmeit és az irakiak bátorságát a dzsihadistákkal folytatott küzdelemben. 
Nagy-Britannia részt vesz az Egyesült Államok vezette terrorellenes koalícióban Irakban.
Abádi a minap jelentette be, hogy az Iszlám Állam katonai vereséget szenvedett Irakban. Az iraki kormányfő a bejelentéshez hozzátette: most kezdődik a szélsőségesek ideológiája elleni nagyszabású küzdelem.

Reklám