Jövő hétfőtől Babos Tímea vezeti a női teniszezők páros világranglistáját.
A játékos honlapjának hétfői beszámolója szerint a magyar teniszsport első felnőtt világranglista-elsősége azzal vált biztossá, hogy a cseh Andrea Hlavackova - honfitársa, Barbora Strycova oldalán - kikapott a wimbledoni nyílt bajnokság nyolcaddöntőjében.
Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia duó ellenfele a Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román egység a hétfői nyolcaddöntőben, de a magyar játékos ennek eredményétől függetlenül az élre áll a WTA rangsorában.
A wimbledoni Grand Slam-torna előtt Babos a harmadik volt. Az már a rajt előtt eldőlt, hogy a tavaly győztes orosz Jelena Vesznyina nem maradhat előtte, mivel sérülés miatt nem indult. Az orosz Jekatyerina Makarova és a korábbi világelső tajvani Csan Latisa ugyancsak búcsúzott. Magyar felnőtt teniszező még sosem állt az általában hetente frissülő világranglista élén, a nőknél és a férfiaknál sem.
Párosban negyeddöntős
Az elsőként rangsorolt duó a Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román egységet győzte le két szettben, 63 perc alatt a hétfői nyolcaddöntőben.
Az már a meccs előtt eldőlt, hogy jövő hétfőtől Babos vezeti a páros világranglistát. Sem a nőknél, sem a férfiaknál magyar felnőtt teniszező még sosem állt az általában hetente frissülő WTA-rangsor élén.
Eredmény:
női páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Kirsten Flipkens, Monica Niculescu (belga, román, 13.) 6:3, 6:4



