A büntetés enyhítését kéri a Pest Megyei Főügyészség annak a vácszentlászlói borosgazdának, aki fagyállót töltött a borába, hogy megbüntesse a borát állandóan dézsmáló tolvajokat, akik közül az egyikük belehalt a gazda bosszújába.
A bortermelőt halált okozó testi sértés bűntette miatt ítélték el hét évre, az ügyész azonban úgy ítélte meg, hogy a férfinak nem állt szándékában megölni a tolvajokat, ezért fellebbezett az ítélet enyhítéséért.



