Az iraki miniszterelnök bejelentette a háború végét

Közölték, Irakot teljesen felszabadították az Iszlám Állam uralma alól

Külföld
  • 2017.12.09. - 12:39

Bejelentette az Iszlám Állam (IÁ) terrorista szervezet elleni, három éve kezdődött háború végét Haider al-Abádi iraki kormányfő szombaton.

A miniszterelnök az iraki újságírók szövetsége által szervezett konferencián jelentette be, hogy Irakot teljesen felszabadították a dzsihadista szervezet uralma alól.

Ezzel egy időben hasonló tartalmú közleményt adott ki az iraki hadsereg is.

Röviddel a bejelentés előtt közölte az iraki média, hogy a kormányerők teljes ellenőrzésük alá vonták az iraki-szíriai határ térségét, miután kifüstölték onnan a dzsihadista szervezet fegyvereseit.

Reklám