Az extrém hideg sem veszélyezteti a biztonságos gázellátást

Bőven van tartalék

Gazdaság
  • 2018.02.27. - 00:38

A hazai gáztárolókban csaknem két és félmilliárd köbméter gáz áll rendelkezésre, a folyamatos földgázimporttal kiegészülve ez a mennyiség az extrém hideg időjárás ellenére is biztonságosan fedezi a lakosság földgázigényét – közölte tegnap a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).

A jogszabályok szerint a lakossági fogyasztók biztonságos ellátása érdekében az elmúlt tíz év legmagasabb téli gázfogyasztásának legalább hatvan százalékának megfelelő mennyiségű – ez tavaly októberben ezerkétszázmillió köbméterben határozták meg – földgázt kellett elhelyezni a tárolókban. Kiemelik, az előírt mennyiséghez képest jóval több, jelenleg csaknem két és fél milliárd köbméter gáz áll rendelkezésre, emellett folyamatos az utánpótlás Az ország téli földgázellátását ugyanakkor nemcsak a tárolói készletek biztosítják, hanem a hazai kitermelés is. Az Elmű–Émász az extrém időre való tekintettel mától vasárnapig felfüggeszti a kikapcsolásokat Borsod, Heves és Nógrád megyében – közölte tegnap a szolgáltató.
Reklám