Az étel nem a szemetesekbe való

Jobb úgy szervezni a hétköznapjainkat, hogy tudjuk, biztos unokáink jövője

Krónika
  • 2016.04.09. - 00:39

A Zöldövezet Társulás és a Felelős Gasztrohős civilszervezet április 16-án, szombaton Egyemmeg! címmel egész napos, színvonalas és izgalmas programokkal várja a fővárosban és több vidéki helyszínen mindazokat, akik szeretnének tenni egy fenntarthatóbb jövőért és az élhetőbb környezetért.

A rendezvény arra az égető gondra reflektál, hogy Európa-szerte évente csaknem 88 millió tonna élelmiszert dobunk ki 143 milliárd euró értékben. Az interaktív rendezvénnyel az a szervezők célja, hogy beültessék a köztudatba, mennyire szoros a kapcsolat az étkezés és a fenntarthatóság között. Fontosnak tartják, hogy már gyerekkorban rögzüljenek a tudatos étkezési szokások, ami a szülők elkötelezettségét és nyitottságát igényli - mondta el lapunknak Varga Judit, a Felelős Gasztrohős Alapítvány vezetője. A koncertek és a meseórák mellett ezért lesz közös ehetőgyurma-készítés a kicsiknek, akik megtanulhatnak fenntartható élelmet is készíteni és a konyhai zöld javakat komposztálni. A felnőttek pedig kerekasztal-beszélgetéseken vehetnek részt, ahol dietetikusok oszthatják meg véleményüket a nemrég bevezetett menzareform tükrében a közétkezés állapotáról, változásairól. Gastro-slamet is hallgathatnak és élelmezéssel kapcsolatos előadásokat nézhetnek meg. Budapest mellett Sopronban, Dunaújvárosban, Őriszentpéteren, Zebegényben és Csobánkpusztán zömében olyan vendéglátóhelyeken lesznek az Egyemmeg! programok, amelyek rendelkeznek úgynevezett Fenntartható Étterem minősítéssel.
Reklám