A SEHA Liga hatodik évadja lesz a legerősebb az összes eddigi közül, hiszen a címvédő Veszprém mellett BL-résztvevők, azokból pedig két újonc szlovén csapat is részt vesz a bajnokságban. Közben a klub azt is bejelentette: a csapatkapitány Nagy László még két évre aláírt a dunántúliakhoz.
A regionális liga vezetői hivatalossá tették a 2016/2017-es SEHA Liga résztvevőinek a listáját, amelyből kiderül, hogy a következő évad még erősebb lesz az előzőnél. Ugyan Szegeden egy ideig felmerült, hogy a Tisza-parti együttes is csatlakozhat, ezt az ötletet végül elvetették a klub vezetői. A liga idei kiírásában szerb csapatok nem lesznek, azonban helyettük két rendszeresen BL-résztvevő szlovén gárda játszik majd. Rajtuk kívül – többek között – a szintén Bajnokok Ligájában szereplő horvát és macedón csapatokkal találkozik a címvédő Veszprém az oda-visszavágós sorozatban. Az alapszakasz első négy gárdája jut tovább a négyesdöntőbe, melynek helyszíne még ismeretlen.
A 2016/2017-es SEHA Liga mezőnye:
Telekom Veszprém
RK Vardar, RK Metalurg (macedónok)
RK Celje Pivovarna Lasko, RK Gorenje Velenje (szlovénok)
RK PPD Zagreb, RK Nexe Nasice (horvátok)
Meshkov Brest (fehérorosz)
Tatran Presov (szlovák)
RK Izvidjac Ljubuski (bosnyák)
Nagy Lászlóra továbbra is számíthatnak Veszprémben
A balátlövő szerződése jövőre járt volna le, az új szerződés pedig 2019. június 30-ig érvényes. A harmincöt éves játékos 2012 nyarán érkezett Veszprémbe, azóta minden alkalommal magyar bajnok lett, de nyert Magyar Kupát és SEHA Ligát is az együttessel.



