Az UEFA vizsgálatot indított a Manchester City ellen

Az eljárás a pénzügyi fair play állítólagos többszöri megsértése miatt indult

Sport
  • 2019.03.07. - 22:29

Pénzügyi szabálytalanságok gyanúja miatt az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) vizsgálatot indított a Manchester City ellen.

Az UEFA csütörtöki közleménye szerint az eljárás a pénzügyi fair play állítólagos többszöri megsértése miatt indult, melyekről a közelmúltban különböző médiumok számoltak be.

A Der Spiegel című német lap például novemberben hozta nyilvánosságra - a Football Leaks nyomán -, hogy az arab tulajdonú klubot szabálytalanul finanszírozták, és éveken keresztül megtévesztették az UEFA-t, mindezt a klub tagadta.

Amennyiben a szövetség szabálysértést állapít meg, az angol bajnoki címvédőt akár ki is zárhatja az európai kupákból.

Reklám