Támogatással próbál a debreceni önkormányzat áttörést elérni a helyi gazdaságfejlesztésben. Papp László, a város polgármestere azt is bejelentette: városi oktatási tanács alakul. A városban tanuló egyetemisták komoly tartalékot jelentenek a magyar gazdaságnak.
Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora hangsúlyozta: a régiós iparfejlesztés az egyetem, a város, a helyi iparkamara és a helyi vállalkozások összehangolt stratégiája szerint alakul. Felidézte, hogy egyetemük a felsőoktatási stratégiát négy-öt évvel megelőzve már élére állt az ágazati iparfejlesztésnek, s ma már egyetemi kutatók vezetésével klaszterek működnek a térségben. A rektor az innováció fontosságára hívta fel a figyelmet: megjegyezte, hogy a kis- és középvállalkozások szektorában nincs olyan cég, ahol tíz, tudományos fokozattal rendelkező mérnök lenne, pedig ez a versenyképességnek elengedhetetlen feltétele. Miklóssy Ferenc, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az Európai Unió legellentmondásosabb gazdaságának nevezte a magyart, ahol csak közösségi forrásokból valósulnak meg fejlesztések, hazaiból nem. „A politika túlfetisizálja a létszámot„ – húzta alá, majd hozzáfűzte: a cégek többnyire „csak úgy kapnak támogatást, ha létszámot növelnek, ami megöli a termelékenységet” – mondta az elnök, aki szerint ezen mielőbb változtatni kell.



