Módosulnának bizonyos rendelkezések a hatékonyabb és átláthatóbb gazdálkodás, és az új uniós szabályokhoz való igazodás érdekében.
Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára kijelentette: a hulladékról szóló törvény módosítása azt célozza, hogy minél több fronton alakuljon át a hulladékgazdálkodás országos rendszere, így rendeznék a szelektíven gyűjtött hulladék kezelését. A villamos energiáról, valamint az energetikai törvények módosításáról szóló törvényjavaslat indokait ismertetve az államtitkár jelezte, hogy a korábbi, a megújuló energiával termelt villamos energia kötelező átvételi szabályait változtatja meg a módosítás az új uniós szabályozásnak megfelelően. A módosítás lehetővé teszi, hogy a zöldáramot piaci körülmények között értékesítsék.
Szabó Zsolt elmondta: a víziközmű-ágazat átalakítása az utolsó szakaszához érkezett, háromszázhetvenhárom szolgáltatóból mintegy negyven lett. Az eddigi tapasztalatok indokolják a fogyasztóvédelemről és víziközmű-szolgáltatásról szóló törvény módosítását. Az egyeztetések után egyszerűbbé, átláthatóbbá tették a terület szabályozását. Egy téma maradt még nyitott: a közműjárulék kérdésköre.



