Megszavazták a honatyák tegnap a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvény módosítását. Eszerint a Takarékbank helyett a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete lesz az integráció központi szereplője, továbbá a teljes takarékszövetkezeti rendszer a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti ellenőrzése alá kerül.
Így a jegybank hatáskörébe kerülnek a bírságok, a szankciók, a felfüggesztések, valamint az engedélyek visszavonása is. „Olyan jó és előremutató jogszabályról van szó, amely a stabil működést és a hitelezés előmozdítását szolgálja” – méltatta a döntést Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára. A Magyar Takarék Befektetési és Vagyongazdálkodási Zrt. (Matak) mint a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. többségi tulajdonosa visszavonta a bank június 15-re tervezett rendkívüli közgyűlésének összehívására vonatkozó indítványát. A Matak a döntését az integrációt átalakító törvénymódosítás miatt kialakult új helyzettel magyarázta.



