Aretha Franklin nyugdíjba megy

A soul királynője utolsó albumán Stevie Wonderrel dolgozik együtt

Kultúra
  • 2017.02.09. - 12:05

A legendás énekesnő egy detroiti tévének adott interjújában jelentette be, hogy a szeptemberre tervezett lemez után visszavonul, de nem tervezi, hogy „tétlenül üljön”. A 75 éves Franklin egészsége megromlott az utóbbi években, nyugdíjasként több időt szeretne tölteni az unokáival.

Az énekesnő elmondta, hogy elégedett a karrierjével, és bár határozott szándéka, hogy a szeptemberi lemez után nyugalomba vonuljon, nem tervezi, hogy tétlenkedéssel múlatná az időt – ahogy fogalmazott: egy-két hónapot vagy fél évet még dolgozna egy évben, ha úgy adódik. A szeptemberben megjelenő, Stevie Wonderrel közös lemez munkálatait Detroitban végezték, az albumon egytől egyig új szerzeményeket lehet majd hallani. Az elmúlt években aggasztó hírek röppentek fel az énekesnő meggyengült egészségéről, és több fellépését is le kellett mondania, de – mint mondja – mostani döntésének nem ez áll a hátterében: több időt szeretne az unokái társaságában tölteni.

Reklám