Április másodikán választanak elnököt Szerbiában

A parlament elnöke megfontolt döntésre szólította fel a szavazókat

Külföld
  • 2017.03.02. - 13:16

Április másodikára írta ki a szerb elnökválasztást Maja Gojkovic házelnök csütörtökön Belgrádban.

A parlament elnöke kérte az állampolgárokat, hogy menjenek el voksolni, a kampány során pedig fordítsanak figyelmet a jelöltek programjára, és annak megfontolása után döntsenek.

Tomislav Nikolic köztársasági elnök mandátuma május 31-én jár le.

Maja Gojkovic házelnök azt is bejelentette, hogy az elnökválasztási kampány ideje alatt nem ülésezik a parlament, mert nem szeretné, ha a törvényhozás üléseit kampányolásra használnák a pártok.

Reklám