Visszatérhetett hivatalába Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy – tisztségéből korábban felfüggesztett – polgármestere. A romániai korrupcióellenes ügyészség (DNA) hétfőn oldotta fel Antal hivatalának betöltésére, valamint a városházi alkalmazottakkal való kapcsolattartására vonatkozó tiltását.
Időközben a közigazgatási bíróságon indított pert Tőkés László annak az elnöki rendeletnek a visszavonásáért, amelyben Klaus Johannis román államfő idén márciusban megvonta tőle a Románia csillaga érdemrendet – mondta el az európai parlamenti képviselő jogi képviselője hétfői sajtótájékoztatóján.



