Családi kapcsolatokkal való visszaélés gyanújával folytatott büntetőeljárást, majd tett vádemelési javaslatot a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda hetvenhárom magyar és egy szerb állampolgárral szemben, akik pénzért szerb férfiak házasságkötését szervezték meg magyar nőkkel – közölte a rendőrség.
Az esküvőt követően a feleségeknek ki kellett utazniuk újdonsült férjeikkel Németországba vagy Ausztriába, ahol jelen voltak a tartózkodási engedélyek megszerzéséhez szükséges eljárásoknál. Az érintettek először az esküvőn találkoztak vőlegényükkel, akikkel a nyelvi nehézségek miatt általában beszélni sem tudtak. A nyomozás során sok, Szerbiában megkötött házasság esetében merült fel az érdekházasság gyanúja, kétszáztizennégy esetben bizonyíthatóan anyagi haszonszerzés miatt jött létre a frigy. w



