A gazdaság folyamatos növekedése miatt magasabbak lettek az adóbevételek, emellett pedig az európai uniós források alakulása befolyásolta a júniusi államháztartási hiányt – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tegnap a részletes adatokat ismertetve.
Idén júniusban a parlament 15 milliárd forinttal 892,4 milliárd forintra emelte az idei államháztartási deficitet, így az első hathavi hiány az egész évre várt deficit 92,3 százaléka. Az adóbevételek emelkedése a nagyobb bérkiáramlás miatti befizetésnövekedéseknek, valamint az adófizetési morál javítása érdekében hozott intézkedések sikerének köszönhető. Adorján Richárd, az NGM költségvetéséért felelős helyettes államtitkára tegnap elmondta: az első fél éves államháztartási adatok alapján semmi nem veszélyezteti az idei 2,4 százalékos hiánycél tartását.



