A határokat meg kell védeni, senkit nem szabad behozni vagy beengedni – jelentette ki Orbán Viktor a Bild című német lapnak adott interjúban. A miniszterelnök kiemelte, a bevándorláspolitika nem az Európai Unió közös feladata, ez minden tagállam nemzeti ügye.
A lap rákérdezett a német kancellár nyilatkozatára is, aki a múltkori uniós csúcs után azt mondta, hogy Magyarországgal is sikerült megállapodni menekültek befogadásáról és visszavételéről. Orbán Viktor jelezte, Angela Merkel azt a kérdést tette fel, hogy ki hajlandó tárgyalni, amire Magyarország azt válaszolta, hogy bármikor tárgyalhatunk. Kérdésre jelezte, Soros Györgyben a „kaszinókapitalizmus képviselőjét” látja, aki a pénzét a bevándorlás támogatására költi. Kitért az antiszemitizmusra is, ami szerinte Közép-Európában visszaszorult, Nyugat-Európában viszont éppen a bevándorlással összefüggő módon egyre erősebb a tettekben megnyilvánuló antiszemitizmus. Orbán Viktor a jövő évi uniós választásról azt mondta, hogy még sosem álltunk ilyen döntő fontosságú választás előtt.



