A rendszerváltás óta a legnagyobb élelmiszer-ipari beruházás valósul meg a Szolnok mellett található Tiszapüspökiben – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Az üzem évente 530 ezer tonna magyar termelőktől felvásárolt kukoricát dolgoz fel, az előállított termék hetven százalékát exportálják majd. Ezzel a beruházás hozzájárul a magyar élelmiszer-ipari export jelentős növekedéséhez. A fejlesztés olyan stratégiailag kiemelt ágazatokban valósul meg, mint a mezőgazdaság és az élelmiszeripar. Ez utóbbi 2020-ig háromszázmilliárdos támogatásban részesül.



