A legfejlettebb államok a protekcionizmus ellen

Vámháború mint felesleges akadály

Gazdaság
  • 2018.07.30. - 02:05

A világ legfejlettebb húsz országának (G20) mezőgazdasági miniszterei közös nyilatkozatban ítélték el a protekcionizmus felerősödését Buenos Airesben a hét végén.

A fórum résztvevői megerősítették azt az elkötelezettségüket, hogy nem gördítenek „felesleges akadályokat” a kereskedelem elé. Kína és az Egyesült Államok több más fontos kereskedelmi partnere megtorló tarifákat vetett ki amerikai mezőgazdasági termékekre, miután az amerikai kormányzat büntetővámmal sújtotta egyebek között az Európai Unióból, Kanadából és a Mexikóból származó acélt és alumíniumot. Trump ezért jelezte, hogy mintegy 12 milliárd dollárral segítik ki az amerikai farmereket.
Reklám