A kormány megveszi az Ybl-villát

Az ingatlan az Eszterháza Fesztiválközponthoz kerül

Belföld
  • 2016.12.21. - 13:50

A kormány döntött a XII. kerületi Ybl-villa megvásárlásáról és a nemzeti fejlesztési minisztert bízta meg azzal, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. útján működjön ebben közre - derül ki a keddi Magyar Közlönyben közzétett határozatból.  

A kormány felhatalmazta a Miniszterelnökséget vezető minisztert, hogy az idei központi költségvetésből legfeljebb 1,4 milliárd forint összegben vállaljon kötelezettséget az Ybl-villa és a benne található ingóságok állam javára történő megvásárlására.

A kormány felhívta a nemzeti fejlesztési minisztert is arra, hogy gondoskodjon a XII. kerületi - Budakeszi út 36/b alatt álló - villa és a benne található ingóságok vagyonkezelői jogának az Eszterháza Kulturális, Kutató- és Fesztiválközpont vagy annak jogutódja, a NISTEMA Kereskedelmi és Szolgáltató Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság részére történő átadásáról.

Reklám