Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. ismételten megerősíti, hogy a tokozott üzemanyag-kazetták Oroszországba irányuló kiszállítását 2014-ben a legnagyobb körültekintéssel, teljesen biztonságosan és jogszerűen végezték.
A művelet megfelelt a magyar, az ukrán és az orosz hatóságok engedélyeinek, illetve összhangban állt az uniós ügynökség által előzetesen jóváhagyott szerződés feltételeivel – közölte lapunkkal a társaság. Kiemelték, hogy a paksi atomerőmű minden, a művelet veszélyességét felnagyító, a közvélemény megfélemlítésére vagy pánikkeltésre alkalmas hamis állítást határozottan visszautasít. Az Európai Bizottság képviselői pedig a tokozott üzemanyagot tartalmazó konténereket a kiszállítást megelőzően személyesen ellenőrizték és előírás szerint plombálták. A paksi atomerőmű kiemelt figyelmet fordít arra, hogy tevékenységében mindenkor a vonatkozó jogszabályok és szerződések alapján járjon el, maximálisan betartsa a nemzetközi irányelveket, és megfeleljen a magyar nukleáris hatóság előírásainak – áll a közleményben. Több nemzetközi vizsgálat is igazolja, hogy Paks világszínvonalon üzemelteti az atomerőművet.



